Wykładowcy

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Jarosław Banasiak

Socjolog, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył Szkołę Trenerów. Konsultant Fundacji Robinson Crusoe, w której prowadzi szkoleniowe moduły merytoryczne oraz odpowiada za ewaluację i monitoring projektów.

Od 2003 r. organizuje i prowadzi szkolenia z umiejętności społecznych, planowania działania, kreatywności i prezentacji. Specjalizuje się w szkoleniach z budowania współpracy w zespole, rozwiązywania konfliktów i komunikacji z klientem.

Klienci dla których prowadził projekty: Axel Springer Polska, Bestseller, Comercial Union Polska, Corning Cable, Fundacja ITAKA, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Generali TU, HSBC Bank, Guardian, IKEA, Jansen, Kronospan, LYRECO, Mediaedge:cia, Media&Marketing, Ośrodek Studiów Wschodnich, Saint Gobain, Telekomunikacja Polska, Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina, WBK Bank Zachodni, Wpunkt, Vattenfall Heat Poland, ZenithOptimedia Group.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Negocjacje w zarządzaniu projektami: sztuka, zasady, techniki oraz Zarządzanie konfliktem


prof. Andrzej Blikle

Drugie miejsce po Janie Krzysztofie Bieleckim w rankingu "Kogo słuchają polscy liderzy 2009" przeprowadzonym przez magazyn Thinktank wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów i firmą Google. Człowiek Jakości Roku 2010 przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011. W roku 2014 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.Profesor zwyczajny w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk i blisko 30 innych organizacji. Wykładał w USA, Kanadzie, Danii i Szwecji. W latach 1990-2010 prezes firmy A.Blikle, dziś członek rady nadzorczej. Honorowy prezes stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smith’a, honorowy członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od roku 2008 prowadzi firmę doradczą w obszarze zarządzania jakością. Jego książka „Doktryna jakości — rzecz o skutecznym zarządzaniu” zajęła I miejsce w konkursie Dziennika Gazety Prawnej w kategorii „Najlepszy poradnik ekonomiczny”, a przez Szk. Gł. Hand. w Warszawie została uznana za „najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015”.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Wprowadzenie do zarządzania: "Turkusowa firma XXI wieku"


Joanna Sobczyk-Dyjak

Psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Szkoły Trenerów. Ukończyła Studium Treningu Grupowego.

Ma ośmioletnie doświadczenie w pracy zorientowanej na rozwój umiejętności psychospołecznych. Specjalizuje się w szkoleniach z negocjacji, profesjonalnej prezentacji, budowania relacji z klientem, obsługi klienta, komunikacji, zarządzania zmianą oraz treningach dla trenerów. Autorka programów szkoleniowych.

Prowadzi zajęcia w Szkole Negocjacji Grupy t&c. Realizuje projekty doradcze związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem ludzi w organizacji, m.in. dotyczącymi budowania opisów stanowisk, diagnozy umiejętności interpersonalnych oraz określania ścieżek karier.

Klienci, dla których realizowała projekty: Bank Zachodni WBK, BRVZ, DOTCOM, Euro RSCG, Eurocash, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej, GPD Advertising, Gutenberg On Line, IKEA Hanim Poland, Initiative Warszawa, Inter Cars, Invest-Bank, Kredyt Bank, LYRECO, Mediaedge:cia, Media&Marketing, P4 - PLAY, PKN ORLEN, PKP CARGO, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, PZL (Przybora Zaniewski Limited), PZU Życie, Peppermint, PUP Nysa, Siebert Head, Siemens, Radio TOK FM, STRABAG SE, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych, TESCO Polska, Warta TUiR, Unima 2000, Universal McCann, Valkea Media, Vattenfall Heat Poland, Volkswagen Bank Polska, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Wincanton, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, ZenithOptimedia Group, Zueblin Polska.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Negocjacje w zarządzaniu projektami: sztuka, zasady, techniki oraz Zarządzanie konfliktem


Stanisław Dzieduszycki

Trener współpracujący z Grupą training&consulting.

Psycholog społeczny, ukończył Szkołę Trenerów oraz Szkołę Coach'ów.

Ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji jako badacz marketingowy, dzięki czemu rozwinął w praktyce umiejętności zarządzania projektami, sprzedaży, negocjacji oraz obsługi klienta.

Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń "twardych" z zakresu obsługi programu statystycznego. Szkoli także w zakresie negocjacji i obsługi klienta.

Klienci, dla których realizowała projekty: BB-DO, CE-DC, Euro RSCG, Initiative, JWT, Kolastyna, Leo Brunett, Lyreco, McCann Erickson, Mediacom, MPG, OMD, PKO BP, Starcom, TB-WA, Unilever, ZenithOptimedia.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Negocjacje w zarządzaniu projektami: sztuka, zasady, techniki oraz Zarządzanie konfliktem


Jarosław Gawrysiak

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Certyfikowany kierownik projektów - PRINCE2® Practicioner. Absolwent Podyplomowych studiów zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej.

Doświadczenia zawodowe to ponad 20 lat wzrastania z branżą IT. Doświadczenie projektowe wciąż zdobywa kierując projektami dla instytucji publicznych.

Prywatnie: paralotniarz, motocyklista a przede wszystkim wspinacz i himalaista.

Doświadczenie projektowe, pozazawodowe zamiłowanie do gór i uczestnictwo w ośmiu wyprawach na szczyty ośmiotysięczne Himalajów i Karakorum dały podstawę zajęciom prowadzonym dla przyszłych kierowników projektów na Politechnice Warszawskiej.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Wyprawa wysokogórska jako projekt.


Tomasz Górecki

Absolwent Politechniki Gdańskiej i SGH.

Project Manager, Interim Manager w obszarze IT oraz Coach ICC.

Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych - m.in PKP, Bank, korporacje - zdobył zdolność do szybkiej adaptacji w nowych środowiskach i umiejętność sprawnej komunikacji zarówno w obszarze biznesu jak i IT. Swoje wieloletnie doświadczenie zbierał m.in na stanowiskach IT Managera, Dyrektora IT i Project Managera w firmie Antalis.

Ma na swoim koncie zróżnicowane projekty - CRM, hurtownia danych, system ERP, zmiany organizacyjne.

W 2007 roku założył firmę doradczą PMTG co pozwoliło na zdobycie doświadczeń po stronie dostawcy rozwiązań. W zakresie standardów zarządzania projektami Tomasz posiada certyfikacje PMP(PMI) i Prince2 Practitioner.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Wstęp do zarządzania projektami, Budowa i zarządzanie zespołem projektowym


Mariusz Kaleta

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, doktorat w dziedzinie informatyki. Obecnie adiunkt w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej.

Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia badań operacyjnych, optymalizację procesów dyskretnych, metody wspomagania podejmowania decyzji, projektowanie mechanizmów rynkowych, zagadnienia alokacji kosztów i profitów. Inicjator projektu M^3 w ramach którego powstał i jest rozwijany otwarty model danych i komunikacji dla rynków infrastrukturalnych.

Uczestniczył w kilku przedsięwzięciach komercyjnych związanych m.in. z audytem rozwiązań rynku bilansującego energii elektrycznej w Polsce, modelowaniem, symulacją i optymalizacją procesów biznesowych, projektowaniem i wdrażaniem oprogramowania.

Mariusz Kaleta jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji, w tym książek, artykułów w czasopismach zagranicznych i krajowych, referatów konferencyjnych, z dziedziny wspomagania decyzji i optymalizacji, projektowania mechanizmów rynkowych, modelowania procesów rynkowych, metodyk alokacji kosztów/dóbr.

Zainteresowania pozazawodowe są związane z gitarą, teorią muzyki.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Harmonogramowanie czynności

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Mariusz Kapusta, PMP

Ekspert, praktyk i pasjonat zarządzania projektami. Na jego ponad 17 lat doświadczenia składa się prowadzenie międzynarodowych projektów dla Procter & Gamble, szkolenie managerów globalnych korporacji oraz prowadzenie projektów łączących IT, a także wykorzystanie gier w biznesie i zarządzanie firmą. Wykłada zarządzanie projektami na Politechnice Warszawskiej oraz prowadzi program „Zarządzanie Projektami w Praktyce” dla studentów MBA Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Na co dzień prowadzi butik ekspercki Leadership Center. Jako członek zarządu Fundacji Spartanie Dzieciom realizuje projekty charytatywne i pełni rolę mentora dla wolontariuszy. Pasjonuje go upraszczanie zarządzania projektami (bo ma ich na głowie sporo). Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku”. Twórca metody 12 pytań KISS PM ™, dzięki której zarządzanie projektami nie jest trudne. Jego prywatnym, flagowym przedsięwzięciem jest Projekt100, czyli realizacja stu rzeczy, które warto zrobić w życiu, takich jak maraton, triathlon czy skok ze spadochronem. Bloguje na „12pytan.pl” gdzie dzieli się doświadczeniem, nie tylko projektowym, ale też życiowym.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: PMBOK Guide - przegląd standardu


Ewa Kastory

Prezes Grupy training&consulting, psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Certyfikowany Coach International Coaching Community. Ukończyła studia na Universite Des Sciences Humaines de Strasburg oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu oraz Studium Treningu Grupowego.

Realizuje kompleksowe projekty rozwoju organizacji, wdraża autorskie programy szkoleniowe w dziedzinie wspierania firm od strony społecznej i organizacyjnej. Specjalizuje się w szkoleniach rozwijających umiejętności psychospołeczne, takie jak negocjacje, prezentacja, sprzedaż, obsługa klienta, komunikacja, zarządzanie konfliktem.

Twórca i kierownik merytoryczny pierwszej w Polsce rocznej Szkoły Negocjacji, opartej na praktyce biznesowej.

Przez pięć lat konsultant ds. zarządzania zasobami ludzkimi w firmie doradczej. Realizowała projekty z zakresu poszukiwania i selekcji kandydatów oraz projekty diagnostyczne obejmujące programy Assessment i Development Centre. W latach 2001 - 2004 dyrektor firmy szkoleniowej, w której realizowała projekty szkoleniowe i doradcze dla firm oraz była odpowiedzialna za sprzedaż i marketing.

Autorka unikatowych programów i projektów z zakresu negocjacji, m.in. zaawansowanych technik negocjacyjnych, doskonalenia osobistej skuteczności negocjatora.

Klienci, dla których realizowała projekty: m.in. Agora, Citibank Handlowy, Eurobank, Euro RSCG Sensors, GPD Advertising, IKEA Hanim Poland, ING Bank Śląski, Initiative Warszawa, Inter Cars, Logitech Poland, LYRECO, Mediaedge:cia, MindShare, Nestle Waters Polska, On Board Public Relations, P4 - PLAY, PKP CARGO, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, PZL Agencja Reklamowa, Robert Bosch, Siemens, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych, TESCO Polska, Universal McCann, Vattenfall Heat Poland, Volkswagen Bank Polska, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Negocjacje w zarządzaniu projektami: sztuka, zasady, techniki oraz Zarządzanie konfliktem


Wiesław Kosieradzki

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, doktor nauk technicznych. Był naukowcem i dyrektorem Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa, dyrektorem portfela samochodowego w funduszu inwestycyjnym, współtworzył Polskie Centrum Produktywności oraz Centrum Rozwiązań Menedżerskich. Po ukończonym w Japonii szkoleniu specjalizuje się w japońskich metodach zarządzania, popularyzując filozofię „Lean thinking" i inne metody i techniki. Od 17 lat popularyzuje metodyczne zarządzanie projektami i metodykę PRINCE2. Doświadczenie praktyczne w dziedzinie zarządzania zdobywał w kraju i za granicą. Jako pierwszy Polak w roku 2003 uzyskał tytuł PRINCE2 APMG Approved Trainer i z ramienia APM Group, Wielka Brytania, odpowiadał za polską wersję metodyki PRINCE2. Jest prezesem zarządu P2ware sp. z o.o., której pakiet programów komputerowych P2ware Planner Suite 2008 do zarządzania projektami uzyskał tytuł "Najbardziej innowacyjnego rozwiązania IT 2008", a P2ware Portfolio Server 8 jest wykorzystywany przez Ministerstwo Rozwoju do zarządzania „Strategią na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: P2ware Project Manager 7, Zarządzanie zakresem projektu, Planowanie oparte na produktach i zarządzanie jakością


Marek Kowalczyk

Przedsiębiorca, konsultant, wydawca, wykładowca akademicki. Ekspert w zakresiezarządzania projektami na czas. Prezes zarządu MANDARINE Project Partners i partner w wydawnictwie MINT Books, specjalizującym się w książkach w zakresie teorii ograniczeń Goldratta. Kurator TEDxWSB. Kierownik merytoryczny Modułowego Programu Zarządzania Projektami w Ernst & Young Academy of Business oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i na Uczelni Łazarskiego. Wykładowca kilku programów MBA oraz zarządzania projektami Wykładowca kilku programów MBA oraz zarządzania projektami m.in. na Politechnice Warszawskiej.

Studiował w Tokyo International College i State University of New York at Buffalo, absolwent KUL (metodologia nauki i logika). Był tłumaczem literatury biznesowej i naukowej. Jako wewnętrzny konsultant w PTK Centertel, zajmował się opracowaniem i wdrożeniem systemu zarządzania HR opartego o koncepcję procesową (I. miejsce w konkursie "Lider Zarządzania 2000?). Jako manager w Cap Gemini Ernst & Young zajmował się wdrażaniem wewnętrznego systemu zarządzania projektami.

Stworzył MANDARINE Project Partners i MINT Books, by wbrew sceptykom i cynikom stosować w praktyce i propagować skuteczne, sprawdzone, zdroworozsądkowe metody zarządzania wg teorii ograniczeń (theory of constraints) Goldratta, w tym metodę łańcucha krytycznego (critical chain), co udało mu się w firmach, takich jak m.in.:

- Polska Grupa Energetyczna PGE

- ITI Group

- Żabka Polska

- Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris

Członek Rady Ekspertów THINKTANK, Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, certyfikowany członek Theory of Constraints International Certification Organization. Był członkiem panelu głównego narodowego programu rozwoju technologii nowoczesnych materiałów. Wraz z zespołem pomagał skończyć w terminie projekt przygotowania PGE SA do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych (projekt w który zaangażowane było ok. 2000 osób zakończono w niemożliwym czasie 7 miesięcy). Według Bloomberga, był to największy projekt IPO w 2009 roku w Europie, warty 2 miliardy dolarów.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Zarządzanie projektem metodą łańcucha krytycznego (CCPM)


Małgorzata Łukaszuk

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła roczną Szkołę Trenerską organizowaną przez Mach&Partner Consulting uzyskując tytuł Business Trainer (2007) oraz roczną Szkołę Treningu Grupowego (2008).

Posiada 6-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz 5-letnie jako trener sprzedawców i menedżerów wyższego i niższego szczebla, zdobyte w dużej korporacji finansowej. Tam też prowadziła szkolenia sprzedażowe, bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu, jak i szkolenia z umiejętności intra- i interpersonalnych.

Specjalizuje się w szkoleniach z komunikacji, radzenia sobie z trudnymi emocjami klienta, budowania relacji z klientem, negocjacji, zarządzania zespołem, inteligencji emocjonalnej, inteligencji przywódczej, z procesu i technik sprzedaży, radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem. W swoich szkoleniach rozwija potencjał uczestników m.in. poprzez zwiększanie ich pewności siebie, dawanie inspiracji oraz wspieranie w określaniu celów i samodoskonaleniu.

Klienci, dla których realizowała projekty: Allianz Ubezpieczenia, Aviva Commercial Union, Benfit Systems, Cross Culture Consulting, Digel Polska, Euro RSCG, Greiner Group, KredytBank, Jeronimo Martens Dystrybucja - Biedronka, LYRECO, Media&Marketing, Mediaedge:cia, Omnicom Media Group, Ośrodek Studiów Wschodnich, P4 - PLAY, Politechnika Warszawska, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Pramerica Życie TUiR, Promesa Plus, PARP, PZL agencja reklamowa, Sybase Polska, TESCO Polska, TUiR Warta, TU Europa, Wincanton, Vattenfall Heat Poland, Volkswagen Bank, ZenithOptimedia Group.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Negocjacje w zarządzaniu projektami: sztuka, zasady, techniki oraz Zarządzanie konfliktem


Jacek Mamot

Prezes Zarządu K2 Consulting. Ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem projektów strategicznych. Wspiera kluczowych klientów w definiowaniu i planowaniu projektów mających na celu zwiększanie wartości przedsiębiorstwa. Jest doświadczonym negocjatorem i mediatorem. Od 1997 roku reprezentuje interesy klientów w ich imieniu negocjując warunki strategicznych kontraktów wdrożeniowych. Realizował projekty m.in. dla Adidas, Agora?Gazeta, BRE Bank, Cyfrowy Polsat, ENEA, Exatel (Tel-Energo), Nutricia (Danone), Polkomtel, PTC (T-mobile), Telekomunikacja Polska (Orange), TETRA System Polska.

 

 

K2 Consulting

K2 Consulting specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem projektów strategicznych, m.in. wdrożeń systemów ERP, CRM, SCM, Billing itp. Dla swoich Klientów K2 Consulting identyfikuje zagrożenia i ich potencjalne skutki, szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia i stopień wpływu, planuje działania zaradcze i monitoruje ich realizację. Stosuje metody i narzędzia, dzięki którym Klienci K2 Consulting osiągają cele w założonym terminie i budżecie.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Zarządzanie ryzykiem


Agnieszka Król-Markowska

Pracuje w Narodowym Banku Polskim w Departamencie Systemu Finansowego, gdzie zajmuje się stabilnością polskiego systemu finansowego oraz polityką makroostrożnościową.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość oraz studiów doktoranckich na kierunku Ekonomia.

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Giełda i Rynki Finansowe w Olympus Szkole Wyższej im. R. Kudlińskiego w Warszawie, a także kurs na licencję Doradcy Inwestycyjnego. Z sukcesem zdała pierwszy etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego. Zdobytą dzięki temu wiedzę wykorzystywała później w praktyce, pracując jako analityk finansowy w domu inwestycyjnym jednego z wiodących polskich banków.

Czas wolny spędza aktywnie, tańcząc tango, jeżdżąc na nartach lub chodząc po górach.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Konstruowanie uzasadnienia biznesowego - studia możliwości i wykonalności


Paweł Markowski

Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów Business Intelligence w jednej z największych światowych firm doradczych. Uczestniczył w tworzeniu, wdrażaniu i utrzymywaniu systemów w instytucjach finansowych oraz firmach produkcyjnych w Polsce i w Europie.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku Systemów Informacyjno-Decyzyjnych. Po zdobyciu tytułu magistra kontynuował edukację na studiach doktoranckich. Ukończył również studia na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

Wolny czas spędza uprawiając sporty. Był wielokrotnym mistrzem i rekordzistą polski w narciarstwie wodnym.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Konstruowanie i zarządzanie budżetem projektu


Jolanta Marszewska

Konsultant zmian, Coach, Dyrektor Zarządzający w firmie ZMIANA.pl

Facylitator na poziomie Advanced wg standardów brytyjskiego Instytutu ILM.

Licencjonowany Trener programu rozwoju facylitatorów biznesu Process Iceberg.

Prowadzi projekty doradcze w zakresie zarządzania zmianą/OD, strategii komunikacji, rozwoju pracowników, optymalizacji procesów dla polskich firm oraz międzynarodowych korporacji z rynku najnowszych technologii, usług finansowych i sektora FMCG. Posiada unikalne doświadczenie w procesach facylitacji grup. Prowadzi zajęcia z zarządzania zmianą w ramach podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej oraz na Politechnice Warszawskiej.

Przez ponad 15 lat związana była z międzynarodowymi organizacjami, liderami branży IT oraz konsultingu: Sun Microsystems, Dyrektor na Polskę Działu Szkoleń i Usług Edukacyjnych, Accenture Learning, Regional Project Leader. Była odpowiedzialna za strategie rozwoju biznesu Accenture Learning w regionie północnym Europy. W czasie swojej kilkudziesięcioletniej praktyki zawodowej zdobyła szerokie doświadczenie w budowaniu efektywnych zespołów, wspieraniu pracy grupowej oraz wdrażaniu programów zmian organizacyjnych.

Absolwent kierunku Automatyzacji Procesów Technologicznych na Politechnice Warszawskiej oraz Psychologii Zmian Postaw i Zachowań na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2007 roku jest aktywnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia facylitatorów IAF, a w roku 2010 zainicjowała powstanie Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów. Jest współtwórcą koncepcji programu studiów podyplomowych  z zakresu zarządzania projektami, prowadzonych od 2010 na Politechnice Warszawskiej, w których programie uwzględniono szeroko aspekty efektywnej pracy grupowej, w tym facylitacji.

W roku 2009 wprowadziła do Polski program profesjonalnej facylitacji według modelu Process Iceberg T.Mann'a aby, w oparciu o licencję RSCG,  oferując polskim menedżerom dwustopniowy program rozwoju kompetencji facylitacji, który w chwili obecnej jest już całkowicie zaadaptowany na polski rynek. W październiku 2011 wydała pierwszą książkę w języku polskim o profesjonalnej facylitacji autorstwa Tony Mann'a "Facylitacja - wiedza, umiejętności, sztuka czy magia". Do grudnia 2011 przeszkoliła w Polsce ponad 100 osób z profesjonalnej facylitacji według  tego modelu.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Planowanie i zarządzanie komunikacją w projekcie, Projekt jako zmiana - zarządzanie zmianą, Efektywna praca zespołu - sztuka i umiejętność facylitacji


dr inż. Piotr Pałka

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w 2009 r. uzyskał doktorat w dziedzinie informatyki. Obecnie adiunkt w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej.

Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia badań operacyjnych oraz analizy, projektowania oraz zastosowania mechanizmów rynkowych. Rozwija także zastosowania systemów wieloagentowych w procesach handlu wielotowarowego, w różnych architekturach komunikacji oraz handlu (negocjacje dwu- i wielostronne, handel aukcyjny z ograniczeniami, także infrastrukturalnymi).

Jest aktywny na polu współpracy z przemysłem. W latach 2011 oraz 2012 uczestniczył w szkoleniach z zakresu transferu wiedzy do przemysłu. W okresie październik 2012 - kwiecień 2013 uczestniczył w programie stażu pracowników naukowych w przedsiębiorstwie Ejsak Group Arkadiusz Ejsak. W roku 2013 nawiązał współpracę z firmą Atteli Sp. z o.

Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji, w tym artykułów w czasopismach zagranicznych i krajowych, referatów konferencyjnych, głównie z dziedziny projektowania i analizy mechanizmów rynkowych oraz zastosowania metodyki wieloagentowej w różnych dziedzinach handlu. Recenzuje prace do czasopism Energy Policy oraz Studia Informatica.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Harmonogramowanie czynności

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Maria Parysz

Kierownik projektów innowacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem w skutecznym zarządzaniu projektami, programami oraz portfelem projektów. Pracowała również jako Change Manager oraz Manager PMO (Project Management Office).

Łączy umiejętności analitycznego myślenia i tworzenia procesów biznesowych z kompetencjami miękkimi, takimi jak budowanie zespołów projektowych oraz współpraca z interesariuszami. Doradzała największym polskim firmom pomagając tworzyć procesy zarządcze oraz realizując wielomilionowe projekty.

Autorka jednej z pierwszych w Polsce prac dotyczących Agile.

Od wielu lat prowadzi innowacyjne zajęcia z zakresu budowania PMO oraz ogólnie pojętego skutecznego zarządzania projektami. Zachęca studentów do kreatywnego myślenia i wierzy, że zarządzanie projektami to nauka zdrowego rozsądku.

Od ponad roku związana ze światem polskich innowacji - w branżach AI/Data Science, fintech, HRtech i edutech. Obecnie co-founder i CPO (Chief Product Officer) w dwóch startupach. Łączy światy korporacji, startupów i technologii stosując podejścia agile i waterfall. Fanka podejść customer experience design i lean startup.

Założyła meetup EduRebels, który ma stworzyć platformę do dyskusji o przyszłości edukacji. Prowadzi też Coworking i wspiera organizacje promujące młodą przedsiębiorczość, jak Geek Girls Carrots.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Jak być dobrym sponsorem ?, Project Management Office, Ścieżka rozwoju Kierownika Projektu


Tomasz Roszkowski

Od ponad pięciu lat zajmuje się usprawnianiem procesów wytwarzania i utrzymywania systemów informatycznych dla największych rynkowych graczy z branży finansowej, mobilnej oraz sieciowej. Aby osiągać sukcesy w moich działaniach czerpię z wielu zwinnych metodyk zarządzania projektami wykorzystując ich unikatowe zalety w kierowaniu dużymi, złożonymi przedsięwzięciami. Wielką frajdę sprawia mi budowanie i rozwój zwinnych zespołów z pomocą narzędzi coachingowych.

 

 

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Metodyka Agile w praktyce – techniki i narzędzia


Katarzyna Rudzka-Kowalska

Ponad 20 lat doświadczenia w kierowaniu projektami  i zadaniami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi  w różnych branżach, w tym 10 lat w ubezpieczeniowej i 5 lat w IT. W środowisku międzynarodowym ponad 15 lat. Wyróżniona za przeprowadzenie złożonego projektu przeniesienia siedziby firmy, opisanego na łamach „Businessman Magazine” i Wydawnictwa Ekonomicznego. Dzięki jej inicjatywom w zakresie HR pozyskała dla pracodawcy tytuł „Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Polsce”  w ramach konkursu organizowanego przez IPSS oraz tytuły Solidnego Pracodawcy. Posiada gruntowne doświadczenie w badaniu zaangażowania pracowników oraz jakości współpracy, a także w programach rozwojowych, oceny kadr (szkolenia, ścieżki karier, planowanie sukcesji, management review, systemy ocen celów i kompetencji, ocena 360%, badania satysfakcji, kodeksy wartości i programy outplacementowe). Korzystając z wcześniejszych doświadczeń zawodowych od roku prowadzi liczne projekty zintegrowanej oceny wspierającej procesy rekrutacji i promocji tzw. Assessment Centre/ Development Centre dla różnych organizacji – branży finansowej, farmaceutycznej i kampanii piwowarskiej (w tym również w języku angielskim), jako organizator, koordynator oraz asesor wiodący. Przygotowuje raporty i prezentacje dla Zarządu. Rekruter na stanowiska menedżerskie. Doradca Zarządów w obszarze HR. Przeprowadziła z sukcesem liczne procesy reorganizacyjne, w tym także przeniesienia części zakładu pracy na innego pracodawcę w trybie Art.231. Lider zmian systemów wynagrodzeń i wdrażania do firm procedur i polityk HR. Doświadczona we współpracy ze związkami zawodowymi. Skoncentrowana na dobrej komunikacji wewnętrznej. Wierna zasadzie, że budowanie zaufania i motywacji zwiększa szansę na zaakceptowanie zmiany i wykreowanie pozytywnego nastawienia na szukanie rozwiązań w przyszłości.

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Ekonomii i Zarządzania. Ukończyła akredytowany przez International Coach Federation program CoachWise Equipped. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu TROP, prowadzi szkolenia. Wykładowca studiów podyplomowych. Certyfikowana w modelu Insights Discovery i Extended Disc.

Od listopada 2017 – ALFA Partners – Managing Partner

Wcześniejsze zatrudnienie na stanowisku Dyrektora HR:

 • 1995-2004 - Antalis (w latach 2000-2004 – CEE HR Director)
 • 2004-2007 - Softbank S.A. ( obecne Asseco Poland S.A.)
 • 2007-2012 - Grupa Generali Poland
 • 2012-2017 - Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Motywowanie uczestników projektu


Paweł Soproniuk

Partner w Neuron Agencji Public Relations. Posiada 14 lat doświadczenia w komunikacji. Strategiczny doradca klienta, odpowiadał za przygotowanie i realizację wielu projektów z zakresu komunikacji korporacyjnej, społecznej i marketingowej. W 2014 roku uznany za magazyn Brief za jednego z „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Public relations i kształtowanie wizerunku projektu - rola komunikacji w przedsiębiorstwie, praca z agencją PR; Public relations i kształtowanie wizerunku projektu - strategia, taktyka, mechanika - planowanie działań komunikacyjnych; Public relations i kształtowanie wizerunku projektu - komunikowanie wewnątrz organizacji; Public relations i kształtowanie wizerunku projektu - unikanie i zarządzanie kryzysami komunikacyjnymi


Leszek Staśto

Był Dyrektorem Projektów w IBM, Senior Project Managerem w Siemens. Obecnie Konsultant i  Trener Zarządzania Projektami, Programami i Portfelem. Posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu złożonymi projektami w energetyce m.in. w firmach takich jak Siemens AG, ENRON, ENERGOPROJEKT KRAKÓW SA. Zarządzał projektami ICT z zakresu sterowania przemysłowego i tworzenia innowacyjnych systemów sterowania ruchem miejskim np. Urban Traffic Control System i "Szybki Tramwaj Miejski" dla miasta Krakowa.

Z wykształcenia mgr. inż., absolwent Wydziału Elektrotechniki AGH. Prowadził od 2005 roku wykłady na studiach podyplomowych w wielu uczelniach i ośrodkach treningowych, takich m.in. jak WSHiP im Łazarskiego, Uczelnia Koźmińskiego, WSZ im ks. Tischnera, MT&DC Warszawa,  prowadził też szkolenia Project Management w Siemens, ALSTOM, ELiN i wiele innych.

 • Długoletni członek Zarządu (Prezes, V-ce Prezes)  International Project Management Association Polska (dawna nazwa: Stowarzyszenia Project Management Polska).
 • Walidator IPMA nominowany przez Certification Validation Management Board w IPMA (International Project Management Association - Genewa). Jeden z inicjatorów certyfikacji IPMA w Polsce.
 • First Assesor IPMA z uprawnieniami do certyfikowania w zakresie kompetencji zarządzania projektami programami i portfelem na poziomach: D, C, B, A.  oraz  w ocenach organizacji IMA DELTA.  First International Assessor w Nepalu.

Uzyskał certyfikat PMP wydany w 2003 r. przez Project Management Institute, Newtown Square, Pennsylvania USA)
W międzynarodowych zespołach ekspertów uczestniczy w pracach standaryzacji kompetencji koniecznych dla skutecznego zarzadzania projektem, programem i portfelem.

Jest współautorem Polskich Wytycznych Kompetencji NCBv3.0, oraz wersji 4 Individual Competence Baseline,  był członkiem zespołu redakcyjnego pierwszego polskiego wydania PMBOK 2000.

Autor wielu publikacji oraz uczestnik międzynarodowych konferencji, m.in.:

 • Konferencji Project Management organizowane przez IPMA Polska (dawniej SPMP) od początku do chwili obecnej,
 • Konferencji PMI Warsaw Poland od roku 2000 udział czynny - referaty,
 • Kongresu Światowego IPMA w Szanghaju, 2006 referat,
 • Kongresu Światowego IPMA w Krakowe, 2007 referat i moderator sesji N2N,
 • Kongresu Światowego IPMA w Helsinkach, 2009,
 • Kongresu Światowego IPMA w Brisbane w 2011.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Metodyka IPMA


dr Jerzy Stawicki

Właściciel i dyrektor zarządzający JS PROJECT (www.jsproject.pl), niezależny konsultant, specjalizujący się w zagadnieniach zarządzania projektami, zagadnieniach wdrożeń systemów ERP/MRP II oraz zastosowaniach Zarządzania Ograniczeniami (ang. Theory of Constraints) w zarządzaniu projektami. Członek międzynarodowej grupy konsultantów "Synergy Network".

Od 2003 r. prowadzi własną firmę JS PROJECT specjalizującą się w doradztwie i szkoleniach z zakresu zarządzania projektami, portfelem projektów i PMO, a także szkoleniach przygotowujących do certyfikacji PMP. Przeszkolił wielu specjalistów z różnych firm zarówno w ramach działalności JS PROJECT, jak i we współpracy z Akademią Biznesu SAP. Realizował prace doradcze w zakresie metodyk zarządzania projektami, tworzenia Project Management Office oraz audytów i budowy systemów zarządzania projektami w różnych organizacjach.

W okresie 1995-2003 pracował w SAP Polska, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika projektów wdrożeniowych SAP R/3 (w Zakładach Azotowych Kędzierzyn, AMICA Wronki, Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym w Gliwicach oraz INTERCELL Ostrołęka) i Consulting Managera odpowiadającego za metodyki i technologie wdrożeniowe oraz kierującego zespołem konsultantów logistycznych. Jednocześnie realizował przeglądy projektów w ramach SAP Review Program i był z ramienia SAP członkiem Komitetu Sterującego kilku projektów wdrożeniowych (TVP SA, NFOŚiGW).

Wcześniej przez kilka lat pracował w Instytucie Organizacji Przemysłu Maszynowego ORGMASZ, a następnie jako konsultant w dziedzinie zintegrowanych systemów zarządzania w Siemens-Nixdorf oraz ICL Poland.

Jest członkiem PMI oraz założycielem PMI Warsaw Poland Chapter oraz członkiem SPMP (Stowarzyszenie Project Management Polska); posiada certyfikaty PMP? (Project Management Professional), PRINCE 2 Practitioner, CPMP (Certified Project Management Professional), Level C oraz CPIM (Certified in Production and Inventory Management). Jest także szefem zespołu ekspertów prowadzących seminarium IIR "Certyfikowany IT Project Manager"; uhonorowany przez IIR tytułem "Prelegent Roku 2005"

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Programy, portfele projektów, organizacja projektowa

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Mateusz Srebrny

Scrum Master, Agile Coach

Współzałożyciel grupy Agile Warsaw (http://groups.google.com/group/agile-warsaw) - zrzeszającej praktyków zwinnych metodyk zarządzania. Uczestnik konferencji Agile Central Europe, Agile Eastern Europe, II konferencja 'Zarządzanie Projektami IT' (referat).

Od pięciu lat jest architektem dużych aplikacji serwerowych.
Posiada trzyletnie doświadczenie wdrażania i używania Scruma.

Przez trzy lata prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i wdrożenie serwerowej części największego polskiego komunikatora internetowego.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Informatyka).

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Metodyki i podejścia dziedzinowe - metodyki lekkie


Anna Szymborska-Hernandez

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Czynna zawodowo prawniczka specjalizująca się głównie w prawie zamówień publicznych i prawie gospodarczym. Uczestnicząca w realizacji wielu projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Współpracująca z wieloma instytucjami samorządu terytorialnego w zakresie właściwego wydatkowania środków finansowych.

Z zamiłowania podróżniczka ciągle ciekawa świata. Współorganizatorka i uczestniczka nietypowych wypraw globtroterskich zarówno lądowych jak i wodnych. W pełni oddana swojej pasji żeglarskiej. Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, Instruktor Polskiego Związku Żeglarskiego, Instruktor Wykładowca. Czynny nauczyciel żeglarstwa i egzaminator na państwowe stopnie żeglarskie. Starająca się zarazić swoją pasją inne osoby poprzez wdrażanie żeglarskich programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, m.in. uczestniczka X  edycji Szkoły pod Żaglami jako nauczyciel historii.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Inne obszary zarządzania projektami - jak skutecznie i bezpiecznie przygotować i poprowadzić rejs


Grzegorz Turniak

Mówca, niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami, karierą. Mingling maven. Od lutego 2006 jest Prezesem firmy BNI Polska, największej na świecie organizacji rekomendacji biznesowych. Przeprowadził ponad 650 sesji networkingowych dla około 30.000 uczestników, zbudował 16 społeczności przedsiębiorców i handlowców w 11 miastach w Polsce.

Poprzednio w swojej karierze pełnił m.in. funkcje Prezesa jobpilot Polska, HR Sector Sales Manager - SAP Polska, Managing Director - Neumann Management Institute, Dyrektora PMSZ.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, certyfikowany konsultant OD (OD Institute Ohio), nauczyciel przedsiębiorczości (Babson College), oraz certyfikowany coach ICC (International Coaching Community).

Od 1994 członek, a w latach 2003-2007 członek Zarządu PSZK, w 2006 założył i był pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Jest założycielem i Prezesem Klubu Toastmasters Leaders, jest członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów.

Grzegorz jest współautorem książek "Alchemia Kariery" z Jackiem Santorskim i "Profesjonalny networking, czyli kontakty które procentują" z Romanem Wendtem.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Sztuka przewodzenia w projekcie


dr hab. inż. Andrzej Zalewski

Ukończył studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, gdzie doktoryzował się w dziedzinie informatyki. Zainteresowania naukowe obejmują inżynierię oprogramowania, w szczególności architektury oprogramowania, systemów informatycznych i korporacyjne, a także zarządzanie projektami informatycznymi. Jest autorem 4 książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Posiada certyfikaty CISA i CISM międzynarodowego stowarzyszenia audytorów informatycznych ISACA.

Od studiów magisterskich aż do chwili obecnej jest związany z Instytutem Automatyki i Informatyki Stosowanej, w którym jest zatrudniony jako adiunkt. W latach 2007-2008 był pełnił funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki Politechniki Warszawskiej oraz funkcję kierownika ds. jakości we wdrożeniu systemu mySAP ERP na Politechnice Warszawskiej. Od czerwca 2013 r. jest także członkiem Komitetu Naukowego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Na niwie praktycznej udziela się jako biegły sądów warszawskich, Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych oraz jako ekspert działający na zlecenie instytucji prywatnych i publicznych. Jest autorem części informatycznej rekomendacji Prezesa UZP: na udzielanie zamówień na dostawę zestawów komputerowych, a także na udzielania zamówień publicznych na systemy informatyczne oraz dziesiątków opinii, audytów i ekspertyz.

Czas wolny spędza chodząc do opery, słuchając muzyki klasycznej lub uczestnicząc w wyprawach rowerowych lub pieszych.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Konstruowanie uzasadnienia biznesowego - studia możliwości i wykonalności

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dariusz Źródłowski

Wykładowca posiada wykształcenie wyższe z zakresu Inżynierii Produkcji, na wydziale mechanicznym Politechniki Radomskiej oraz posiada uprawnienie auditora certyfikującego. Jego doświadczenie zawodowe związane jest z sektorem przemysłowym, głównie motoryzacyjnym.

W swojej karierze poznał dogłębnie specyfikę zarządzania jakością oraz wdrażania systemów zapewnienia jakości od strony operacyjnej. Brał udział w projektach wprowadzania nowych produktów do produkcji seryjnej, zapewnienia jakości oraz tworzenia systemów zarządzania jakością.

Jego główną specjalnością są projekty auditorskie, szkoleniowe i konsultingowe, które koncentrują się wokół wdrażania systemów i narzędzi zarządzania jakością. Dodatkowo jest specjalistą z zakresu narzędzi wykorzystywanych w sektorze przemysłowym, w szczególności motoryzacyjnym.

W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: Metodyki i podejścia dziedzinowe - zarządzanie projektami w przemyśle motoryzacyjnym - metodyka APQP