• PDF
  • Drukuj
  • Email

Wykładowcy Politechniki sprawdzą Wikipedię

 

 

 

Wykładowcy studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej rozpoczynają akcję sprawdzania i poprawiania haseł na Wikipedii. W najbliższych tygodniach będą weryfikować i uzupełniać treści, z których korzystają tysiące internautów.

 

Pomysł tej akcji zrodził się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej - tym samym, który w ubiegłym roku uruchomił pierwszą edycję studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami.

 

Wikipedia jest niezwykle popularnym źródłem wiedzy - głównie dzięki szybkości i prostocie dostępu do informacji. Warto podkreślić, że polskie zasoby Wikipedii należą do najobszerniejszych na świecie - większa jest tylko Wikipedia w angielskiej, niemieckiej i francuskiej wersji językowej. Dlatego próby wyeliminowania z procesu edukacji tej internetowej encyklopedii są z góry skazane na niepowodzenie.

 

"Dużo lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest merytoryczne wsparcie Wikipedii. Ponieważ zależy nam na jak najwyższym poziomie informacji tam zawartych, postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę w procesie ich redagowania"  - tłumaczy dr inż. Andrzej Zalewski, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej. "Właśnie rozpoczynamy akcję poprawiania haseł z zakresu zarządzania projektami. Prawdopodobnie później rozszerzymy obszar naszych zainteresowań poza tę tematykę - szczególnie że na Wikipedii brakuje haseł związanych z tematyką zarządzania zasobami IT, która w ostatnim czasie jest budzi spore zainteresowanie" - dodaje.

 

Do udziału w projekcie będą też zachęcani studenci studiów podyplomowych, którzy za swoją aktywność będą nagradzani dodatkowymi punktami na studiach.

 

Na początku eksperci z Politechniki zweryfikują kilkadziesiąt najważniejszych haseł już istniejących. Dodatkowo uzupełnią tę listę o kolejne hasła, których w tej chwili nie ma w bazie Wikipedii. Efektów ich pracy można się spodziewać jeszcze w lutym br.

Informacje prasowe nt. przedsięwzięcia >>